Black Friday? Dehogy! BLACK HOLE!

2019.11.21

ééééééés végre! Megnyílt a várva várt de eddig teljesen ismeretlen Black Hole Ultra nevezési felülete!

Nos a versenykiírás, a szabályok továbbra sem bővelkednek konkrétumokban, de éppen ez az amit eddig is sejteni lehetett a beharangozókból, a teljes ismeretlen!

Összepattintottak hozzá egy nagyon színvonalas honlapot: www.blackholerun.hu , ahogyan azt már tőlük megszokhattuk.

Ez a legjobb része:

Elsőre az volt a tippem, hogy Szekszárd környéke lesz a verseny helyszíne, mivel az egyik ötletgazda/szervező Márkus Öcsi, nos tévedtem - a helyszín a hozzánk közeli Bakony lesz, azon belül is Zirc!

Mivel a hely kedves számomra és valamennyire ismerem is a környéket - illetve a versenytől még lesz majd' másfél hónap az UB-ig nem is haboztam sokat a nevezéssel.

Minden tudnivaló/tudható fent van a honlapon, a legnagyobb nyitott kérdés a pálya és a táv. Nos a táv a leírás szerint 55 és 120 kilométer között lesz valahol, a rajt pedig Zircen, ami nem jelenti azt, hogy a cél ne lehetne éppen ugyanott, szintidő van, de nem ismert, frissítés lesz, de nem tudni hol és hány frissítőpont. A rajt 2020 április negyedikén reggel lesz, valamikor.

Az egyik ötletgazda (Simonyi Balázs) régebbi blogbejegyzéseiből kiindulva én arra jutottam, hogy ez talán egy Barkley maraton szerű mutatvány lesz. A Barkley-n sem ismert a rajt időpontja, csak az, hogy mikortól meddig várható.

Ott sincsen kísérő és csak a körök végén lehet frissítőt felvenni.

Balázs már sokszor ágált például az azonos feltételek mellett az ultrázásnál - azaz nincsen kísérő, nincsen taktika, nincsen óra, nincsen specifikus rákészülés mert fogalmad sincsen milyen terepen és mennyit kell futni, nincsen saját felszerelés, nincsen előreküldés, nincsen saját frissítés, csak amit a rendezők biztosítanak. Mindenkinek teljesen azonos keretfeltételek, így csak az egyéni pszichés, fizikális felkészültség és tűrőképesség számít.

Külön érdekesség, hogy sem óra, sem gps, semmi nem lehet az embernél, azaz nem tudod mennyi idő alatt és mennyit futottál, de lesz egy láthatatlan szintidő valahol, amiről rossz esetben akkor tud majd először az ember, ha túllépte azt és ezért kiveszik a versenyből.

"A frissítőpontokon egy vekker óra jelzi az aktuális időt és csörög, ha a szintidő lejárt. A személyzet semmilyen más infóval nem szolgál a versenyzőnek, mert nem is tud semmiről a saját pontján kívül. A cél előtti utolsó frissítőponton a személyzet jelzi, hogy a következő pont már a cél." (forrás: www.blackholerun.hu)

Lehet, hogy valami körözős mutatvány lesz, olyan 15-20 kilométeres körökkel és körönkénti szintidővel. Bár a leírás olyasmit is enged sejtetni, hogy A-ból B-be megy a verseny. Szerintem itt is direkt az volt a cél, hogy ne lehessen sejteni semmit.

A táv pedig? Még az is lehet, hogy majd a verseny közben dől el, a szintidőből kiesők számát is figyelembe véve, az, hogy lesz DNF póló sejteti, hogy nem lesz sétagalopp.

Az útvonal leginkább aszfalt, murva és földút. Zirctől nincsen messze a Kőris-hegy, Borzaváron és Szépalmán keresztül például, oda pedig forgalomtól elzárt aszfaltos út visz fel, nem lennék meglepve ha ezt a részt is érintené a verseny.

Zirc, háttérben a Kőris-heggyel
Zirc, háttérben a Kőris-heggyel

Ennél több információt már csak a versenyt megelőző estén kapunk a technikai értekezleten.

Úgy érzem ezzel "nagyot dobnak" Öcsiék a hazai Ultraversenyek történetében.

Hogy milyen lesz a verseny? Talán jó irányt adhat a fekete lyukakat körülvevő eseményhorizontról szóló leírás....vajon ilyen lesz?

"Az eseményhorizont tehát bizonyos értelemben úgy működik, mint egy féligáteresztő membrán: a bátor űrhajós be tud ugrani, de utána nem tud hazatelefonálni, hogy milyen odabent.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy - a relativitáselmélet értelmében - a gravitációs tér hatására bekövetkező idődilatáció azt eredményezi, hogy az űrhajós, kívülről nézve tulajdonképpen soha nem halad át az eseményhorizonton. Másképpen megfogalmazva, az a pillanat, amikor áthaladna rajta, mindig a jövőben marad, és sosem kerül át a múltba.
A távoli szemlélő szemszögéből az látszik, hogy az eseményhorizontot közelítve az űrhajós egyre lassabban halad. Az eseményhorizontnál pedig 'kimerevedik a kép', mivel az onnan érkező fénysugarak végtelenül sok idő múlva érik csak el a megfigyelőt. Az űrhajós ezzel szemben saját idejében véges idő alatt éri el az eseményhorizontot. "
forrás: wikipedia